83%

Susanna Clarková

Susanna Clarková
Susanna Clarková
Národnost:AnglickáAnglická
Narozen:01.11.1959 (Notingham, Velká Británie)
Věk:63
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Susanna Clarková (* 1. listopadu 1959 v Nottinghamu, Spojené království) je britská spisovatelka, která se stala známou svým literárním debutem Jonathan Strange & pan Norrell.

Narodila se 1. listopadu 1959 v Nottinghamu ve Velké Británii. Byla nejstarší dcerou metodistického pastora. V dětství s otcem cestovala po severní Anglii a Skotsku. Vystudovala na koleji svaté Hildy v Oxfordu, a následujících osm let pracovala jako redaktorka. Poté na dva roky odjela učit angličtinu do Itálie a Španělska. Po návratu navštěvovala kurz tvůrčího psaní u Arvon Foudation, kde ji vyučovali Colin Greenland a Geoff Ryman. Právě Greenland stál u jejího prvního spisovatelského úspěchu, když poslal jednu z jejích povídek Dámy z Grace Edieu (česky Ikarie, říjen 2008; Dámy z Grace Adieu a jiné povídky, Argo, 2009) spisovateli Neilu Gaimanovi, který ji ukázal Patricku Nielsen Haydenovi, jenž ji vydal ve své sbírce povídek Starlight 1. (World Fantasy Award za rok 1997 v kategorii sbírek povídek). Poté napsala ještě několik fantasy povídek a souběžně pracovala na svém prvním románu Jonathan Strange & pan Norrell.

Když byl po 11 letech román hotov a v roce 2004 nakladatelstvím Bloomsbury vydán, dostalo se mu značné pozornosti a velmi příznivých recenzí. Román má přibližně 800 stránek, získal cenu Hugo a česky vyšel v roce 2007 v nakladatelství Alman v překladu Viktora Janiše.

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Susanna_Clarkov%C3%A1


Knihy

Počet knih: 3 

Období, ve kterém působil Susanna Clarková

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Susanna Clarková
Susanna Clarková
Susanna Clarková
Susanna Clarková
Susanna Clarke
Susanna Clarke
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu11.3.2010 v 11:45
http://www.legie.info/autor/4631-susanna-mary-clarke
Susanna Clarková na Legii
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení