73%

Jiří Lábus

Jiří Lábus
Jiří Lábus
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:26.01.1950 (Praha)
Věk:73

Životopis

Jiří Lábus narozený 26. ledna 1950 v Praze je populární český herec, bratr významného českého architekta Ladislava Lábuse.

V roce 1973 dostudoval herectví na pražské DAMU a nastoupil ke svému prvnímu divadelnímu angažmá do dnes již legendárního divadla Studio Ypsilon, kde hraje dodnes.

Svůj především komediální talent za více než třicet let uplatnil v dlouhé řadě filmových i televizních rolí, z těch známějších lze jmenovat například:
film Zítra vstanu a opařím se čajem (1977),Slunce, seno, jahody (1983) a jeho pokračování v letech 1989 a 1991,Amerika (1993), Andělské oči (1994), Spiklenci slasti (1996), Zdivočelá země (1997), Lotrando a Zubejda (1997), Eliška má ráda divočinu (1999), Obsluhoval jsem anglického krále (2006).

Velmi známými se staly jeho některé televizní a rozhlasové pořady, na kterých spolupracoval se svým dlouholetým kolegou Oldřichem Kaiserem. Patnáct let už běží jejich seriál Tlučhořovic rodinka (dále například v televizních pořadech Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Zeměkoule nebo Ruská ruleta).

Svůj hlas propůjčil postavám z kreslených filmů a seriálů jako dabér - například se jedná o roli Obelixe ve filmech Asterix a překvapení pro Caesara a Asterix a velký boj, lenochoda Sida v obou dílech filmu Doba ledová nebo Marge v seriálu Simpsonovi.

V roce 2008 namluvil pro nakladatelství Albatros podle knihy Joanny Rowlingové cd Harry Potter a Kámen mudrců .


Knihy

Počet knih: 1 

Období, ve kterém působil Jiří Lábus

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Jiří Lábus
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení