Ivar Leon Menger

Ivar Leon Menger
Ivar Leon Menger
Národnost:NěmeckáNěmecká
Narozen:25.10.1973 ( Darmstadt, Německo)
Věk:49
Pohlaví:Muž Muž

Životopis


Ivar Leon Menger (narozen 25. října 1973 v Darmstadtu) je německý autor, filmový režisér, designér, textař a vydavatel.

Narodil se v Darmstadtu v Hesensku. Tam navštěvoval základní školu a poté střední školu ve škole Georga Büchnera. Po absolvování střední školy (1993) vystudoval grafický design na Vysoké škole aplikovaných věd a umění (Fakulta HAWK) v oboru design v Hildesheimu (Dolní Sasko). Během studií objevil svou vášeň pro médium filmu.

Po dokončení studia designu v roce 1997 pracoval v letech 1997 až 2002 jako copywriter v mezinárodní reklamní agentuře Ted Bates ve Frankfurtu nad Mohanem. Během této doby začal psát scénář ke svému krátkému filmu Divided Leid na základě nápadu Thomase Kaestla a následně jej produkovat. Dvanáctiminutový thriller s Florianem Lukasem a Svenem Wisserem v hlavních rolích byl natočen jako bonusový film na DVD verzi sci-fi thrilleru The Cell s Jennifer Lopez v hlavní roli a režírovaný Tarsemem Singhem. Divided sorrow byl oceněn cenou Lost High Tapes za „Nejlepší krátký film v Německu“ v doprovodném programu Berlinale 2002.

Menger ukončil pracovní poměr u svého předchozího zaměstnavatele a poté pracoval od roku 2002 ve videopůjčovně (Video Profis – jako většina videoprodejen již neexistuje) jako videopůjčovna v Darmstadtu. Ve stejné době napsal a natočil svůj druhý krátký film, ThrillerTramper s Justusem von Dohnányim a Fabianem Buschem. V roce 2004 Tramper obdržel Cenu režiséra ProSieben Newcomer's Award od soukromé televizní stanice ProSieben. Ivar Leon Menger, povzbuzen úspěchem dvou krátkých filmů, se rozhodl napsat scénáře pro dva celovečerní filmy s názvem Princezna a Plán B. Ty nebyly zfilmovány, ale později se objevily jako rozhlasové hry.

V roce 2007 převzal Ivar Leon Menger od svého otce Bernda Mengera reklamní agenturu Creativ Concept Menger (dnes Menger.Design) v Darmstadtu. V roce 2009 založil vlastní vydavatelství zvukových knih, Psychothriller GmbH. Do roku 2012 produkoval zvukové knihy a od roku 2013 pak e-knihy a tištěná vydání. Zde bylo v roce 2013 vydáno pokračování Mengerova Darkside Park Porterville. Toto bylo zhudebněno o šest měsíců později Universal Studios a jejich německým studiem rozhlasových her/audioknih „Folgenreich“ jako série zvukových knih.

Dnes (2019) Ivar Leon Menger žije se svou rodinou poblíž Darmstadtu.

Zdroj:https://www.databazeknih.cz/zivotopis/ivar-leon-menger-153317


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Ivar Leon Menger
Ivar Leon Menger
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz