29%

Halina Pawlowská

Halina Pawlowská
Halina Pawlowská
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:21.03.1955 (Praha)
Věk:68

Životopis

Halina Pawlowská (* 21. března 1955 Praha) je česká spisovatelka, scenáristka, publicistka a vydavatelka.

Narodila se v Praze jako jediná dcera otce (otec Kločurak; matka Herrová, profesorka na střední škole), který pocházel z Podkarpatské Rusi. Po základní škole v Ječné ulici přestoupila na jazykovou základní školu v Ostrovní ulici a posléze na gymnázium, po kterém vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Je vdaná a má dvě děti, Natálii (1981) a Petra (1986).

V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi, později se věnovala novinám a publicistice. Od roku 1991 pracovala ve společenské a kulturní rubrice deníku Metropolitan, potom v deníku Telegraf, kde se stala v roce 1993 zástupkyní šéfredaktora.[1]V devadesátých letech moderovala TV pořady Zanzibar (cestopisný) a V žitě (později Žito) – týdeník složený ze společenských reportáží. Právě díky této zkušenosti byla zahraničním investorem vybrána za šéfredaktorku tehdy nově vzniklého společenského týdeníku Story, který vedla 7 let. Po sedmi letech Story opustila a založila vlastní časopis Šťastný Jim, který vedla do roku 2005, kdy se časopisu přestalo dařit a převzalo jej nakladatelství Bauer Media. Vydávání časopisu Šťastný Jim bylo zastaveno v roce 2009. V letech 2004 - 2005 vydávala časopis Halina TD, později Halina. V roce 2006 založila nový časopis Glanc.[2]

Za svoji literární a jinou činnost odbdržela řadu ocenění, například v roce 1994 Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno a dvakrát po sobě televizní ocenění TýTý – Pořad roku za talk-show Banánové rybičky, kterou Česká televize vysílala od roku 1999 do Vánoc 2007.

V roce 2005 v televizní soutěži Největší Čech přijala roli obhájkyně Jana Wericha.


Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 32 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Halina Pawlowská
Halina Pawlowská
Halina Pawlowská
Halina Pawlowská
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení