84%

Raymond Elias Feist

Raymond Elias Feist
Raymond Elias Feist
Oblíbené
V oblíbených
2
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:23.12.1945 (USA, Los Angeles)
Věk:73
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Raymond Elias Feist je světoznámým americkým spisovatelem, jehož knihy byly přeloženy do 13 jazyků a prodalo se jich 70 miliónů výtisků. Třikrát se umístil na prestižním seznamu bestsellerů listů The New York Times a Times of London. Mezi jeho koníčky patří zejména sbíraní filmů na DVD, dobré víno, knihy o historii profesionálního fotbalu a díla amerických ilustrátorů.

Raymond Elias Feist se narodil v USA v jižní Kalifornii v roce 1945, ale skoro celý život žije v San Diegu. Rodiče jej vždy vedli k tomu, aby se stal vědcem, doktorem nebo právníkem, ale on již od dětství čítával dobrodružné knihy a bavilo ho vymýšlet si hrdinské příběhy. Jeho velkým vzorem byl a je Robert Luis Stevenson. Když se tedy v osmnácti letech R. E. Feist rozhodoval, co půjde studovat, zvítězila University of California v San Diegu. V roce 1977 promoval z oboru svobodných umění a komunikačních dovedností.

V době jeho studia na vysoké škole byly velmi populární tzv. hry na hrdiny (Dungeons&Dragons). Feistovi a skupině jeho školních kamarádů však připadaly světy D&D málo vyvinuté, a tak se rozhodli vytvořit si svět vlastní. Takto vznikla Midkemie, propracovaný svět s podobou středověké Evropy doplněné o různé imaginární rasy - trpaslíky, elfy, draky, valheru, panthatiany, démony aj. Každý čtvrtek a pátek v noci vymýšleli postavy, země, politické svazky, systém magie a bohy. Postupem času z nich vznikla firma Friday Nighters, která Midkemii převedla do počítačové podoby v hrách Betrayal at Krondor a Return to Krondor.

Okolo roku 1980 se zrodil jeden z jeho prvních publikovaných textů - Profit and the Gray Assassin, který je o zloději toulajícím se po Síni světů. Později mu jeho přítel Steve Abrams navrhl, aby vysvětlil, jak se dostala vyšší stezka magie na Midkemii. Z tohoto nápadu pochází jeho první novela, Mág, vydaná v roce 1982 (1996 u nás). V roce 1988 se Feist oženil se spisovatelkou Kathleen Starbuck a usadil se s ní v San Diegu. Narodily se jim dvě děti: Jessica a James. V roce 2000 se s Kathleen po dvanácti letech rozvedl. V současné době pracuje na sáze Konkláve stínů, z níž již v USA první dva díly vyšly (Talon of the Silverhawk, King of foxes).

Zdroj:http://feist.webz.cz/


Knihy

Počet knih: 34 

Období, ve kterém působil Raymond Elias Feist

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Raymond Elias Feist
Raymond Elias Feist
Raymond Elias Feist
Raymond Elias Feist
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu13.10.2009 v 10:08
http://www.feist.wz.cz/download.htm
Jednotlivé autorovi knihy v elektronické podobě ke stažení
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným