98%

Arthur Ransome

Arthur Ransome
Arthur Ransome
Národnost:AnglickáAnglická
Narozen:Leeds, Yorkshire, Anglie

Životopis

Arthur Ransome byl britský spisovatel a novinář.

První knížka tohoto dětského autora, novináře a „námořníka“ vyšla ve třicátých letech 20. století. Příběhy zasazené do anglické Jezerní oblasti (Lake District) si brzy získaly větší oblibu než Ransomovy cestopisy (znalí čtenáři si vybaví postavu kapitána Flinta). Po Boji o ostrov, Zamrzlé lodi kapitána Flinta, Trosečnících z Vlaštovky vyšly další tituly (Petr Kachna, Klub Lysek, Holubí pošta, Nechtěli jsme na moře, Záhadné vody aj.).

Hlavními hrdiny jsou sourozenci Walkerovi, Zuzana, John, Titty a Roger, kteří samozřejmě mají svoji maminku s chůvou pro malou Bridget a tatínka námořníka. Walkerovi se seznámí s Amazonkami Nancy a Peggy, které u jezera bydlí. Společně prožijí nejedno dobrodružství.

Polovina z knih se odehrává v oblasti Lake District v hrabství Cumbria na severu Anglie. Jezero v knize je složeno z reálií kolem jezer Windermere a Coniston. Podrobnější informace jsou na stránkách Krajem Arthura Ransoma.

Vydané knihy o Vlaštovkách a Amazonkách: Boj o ostrov (1930), Trosečníci z Vlaštovky (1931), Petr Kachna (1932), Zamrzlá loď kapitána Flinta (1933), Klub Lysek (1934), Holubí pošta (1936), Nechtěli jsme na moře (1937), Záhadné vody (1940), Velká šestka (1940), Missee Lee (1941), Piktové a mučedníci (1943), Velká severní? (1947), Lysky jedou na sever (nedokončeno) (1988).

Zdroj:http://www.spisovatele.cz/arthur-ransome


Knihy

Počet knih: 7 

Období, ve kterém působil Arthur Ransome

Moderní literatura » 19. století » 2. polovina
Moderní literatura » 20. století

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Arthur Ransome
Arthur Ransome
Arthur Ransome
Arthur Ransome
Arthur Ransome
Arthur Ransome
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení