98%

Robin Cook

Robin Cook
Robin Cook
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:New York, USA

Životopis

Robin Cook je americký lékař a spisovatel, který se proslavil zejména literárními díly z oblasti medicíny, která píše ve formě thrilleru.

V roce 1966 absolvoval Robin Cook úspěšně medicínu na Kolumbijské univerzitě. Po studiích působil na chirurgii Queenské nemocnice v Honolulu, sloužil v americkém námořnictvu a dosáhl hodnosti poručíka. V roce 1971 nastoupil na oční kliniku v Massachusetts, kde zůstal až do roku 1975. Následně si otevřel soukromou ordinaci v Bostonu, kde v roce 1977 napsal román Kóma (Coma), který se ihned po vydání stal bestsellerem a o necelý rok později 1978 se dočkal jako Cookova první kniha i filmového zpracování. Vůbec prvním dílem, jež Robin Cook napsal, však byla kniha Stážista (The Year of the Intern), která vyšla v USA v roce 1972. Také některé z jeho dalších knih (včetně Kómatu) se dočkaly i filmové podoby. Vydavatelem jeho knih se stal Reader's Digest[zdroj?], v ČR pak Ikar, potažmo Knižní klub. Zatím posledním Cookovým dílem je Intervention (2009, USA), které zatím nebylo přeloženo do češtiny.

Robin Cook píše převážně romány z lékařského prostřední (výjimku tvoří Sfinga z roku 1979). Některá z jeho děl jsou nadčasová, převážně však dost přesně popisuje prostředí současné medicíny. I když se tedy jeho díla v mnoha případech stávají sci-fi, reálně zapadají do současného světa a jsou kritikou přijímána velmi příznivě.

Zdroj: wikipedia.org


Knihy

Počet knih: 28 

Období, ve kterém působil Robin Cook

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina
Moderní literatura » 21. století

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Robin Cook
Robin Cook
Robin Cook
Robin Cook
Robin Cook
Robin Cook
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení