100%

Margaret Weis

Margaret Weis
Margaret Weis
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:16.03.1948 (Independence, Missouri, USA)
Věk:72
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Margaret Weis(ová) se narodila a vyrostla ve městě Independence ve státě Missouri, USA. Ve městě Columbia nastoupila na University of Missouri a v roce 1970 ji úspěšně zakončila bakalářskou zkouškou z kreativního psaní. Přes 30 let pak pracovala v nakladatelství Herald Publishing House v Independence, kde začala jako zkušební čtenář (člověk, který čte knihy dřív, než jsou vydány) a skončila jako vedoucí tiskového obchodního oddělení. První kniha, Životopis Franka a Jesse Jamesových, jí vyšla v roce 1981. O dva roky později, roku 1983, se přestěhovala k Ženevskému jezeru (Lake Geneva) ve Wisconsinu, aby tam nastoupila do práce knižního editora u společnosti TSR, Inc.
Tam se stala součástí týmu, který tvořil pravidla pro svět Dragonlance. Svět Dragonlance, vytvořený Tracy Hickmanem, kompletně změnil celý systém RP her (role-playing) tím, že zaváděl do hry nové inovační prvky jako předem vygenerované postavy, děj příběhu procházející několika herními moduly a romány, které byly úzce spjaty s hrou.
Mezi knihy, které jí vyšly patří především obzvláště úspěšná série Dragonlance, které se prodalo přes 12 mil. kusů po celém světě, dále pak Prorokova růže (Rose of the Prophet), trilogie ze vzdálené a tajemné Arábie, a také její vlastní série, vesmírná fantasy s názvem Hvězda ochránců (Star of the Guardians).
Margaret Weis a Tracy Hickman spolu napsali obrovskou spoustu knih v čele s velmi rozsáhlou ságou Dragonlance, dále Prorokovu růží a také cyklus Brána smrti (Death Gate), jejíž sedmý díl, Sedmá brána (The Seventh Gate), vyšel poprvé v srpnu roku 1994.
Margaret je také prezidentkou a majitelkou Mag Force 7, společnosti, která navrhuje a vydává sběratelské karetní hry. Název společnosti je odvozen od Margaretina oblíbeného filmu Sedm statečných (The Magnificent Seven) a také od názvu týmu žoldáků z knihy Rytíři Černé země (Knights of the Black Earth), kterou napsala společně se spoluautorem (a také viceprezidentem společnosti Mag Force 7) Donem Perrinem.
Nyní je Margaret Weis hlavní ředitelkou společnosti Sovereign Press a společně s Donem Perrinem pracují na novém projektu nazvaném Vládcův kámen (Sovereign Stone), ve kterém přivádějí k životu fantastický svět stvořený známým ilustrátorem Larry Elmorem. Margaret Weis s Tracy Hickmanem píší příběhy Vládcova kamene a Perrin dohlíží na vydávání RPG, na které pracují slavní návrháři her jako jsou Doug Niles, Jeff Grubb, Dave "Zeb" Cook, Lester Smith, Jean Rabe a další.
Sovereign Press navíc získal od společnosti Wizards of the Coast (která v roce 1997 koupila TSR, Inc.) licenci na vydání RPG Dragonlance d20. První pravidla by měla vyjít během léta 2003.
Co se týče budoucích projektů, podepsala Margaret smlouvu s vydavatelství TOR books na šest knih, z nichž první Vládkyně draků (Mistress of Dragons) by měla vyjít v roce 2003. Na některá svá díla také podepsala smlouvy s "filmem" a "televizí".
V současnosti žijí Weis a Perrin ve Wisconsinu v přestavěné stodole se třemi psy, černým labradorem Sashou, kolií Kelly a border kolií Tess a také třemi kočkami, Nicolai Mouseslayerem, Motley Tattersem a Shivou, Destroyer of Nations (Ničitel národů).
Margaret Weis také napsala několik knih pod jmény Margaret Baldwin a Susan Lawson.

Zdroj:http://elrath.paladin.sweb.cz/01%20Literatura/02%20Spisovatele/Margaret%20WEIS.htm


Knihy

Počet knih: 30 

Série - Brána smrti

Hadí mág

4. díl

Hadí mág

Série - DragonLance - Kroniky

Série - DragonLance - Legendy

Série - DragonLance - Příběhy

Série - DragonLance - Příběhy 2

Série - DragonLance - Temný učedník

Série - DragonLance - Válka duší

Série - DragonLance - Ztracené kroniky

Série - Temný meč

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Margaret Weis
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení