78%

Anne McCaffrey

Anne McCaffrey
Anne McCaffrey
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:01.04.1926 (Cambridge, Massachusetts, USA)
Zemřel:21.11.2011 (Dragonhold, na jih od Dublinu)
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

V době mezi svými častými pobyty na amerických a anglických SF conech, kde bývala čestným hostem a zároveň přednášejícím, žila Anne McCaffrey na Dragonholdu (Dračí držbě) v kopcích irského hrabství Wicklow County, spolu se dvěma kočkami, dvěma psy a vynikajícími koňmi. Sama paní McCaffrey o sobě říkala: „Mám zelené oči, stříbrné vlasy a jsem pihovatá; ostatek se nepozorovaně mění.“ (zdroj: doslov knihy Bílý drak)

Studovala Slovanské jazyky a literaturu na Radcliffe College. V roce 1950 se vdala a má tři děti, Aleca, Anthonyho a Georgeanne. Od roku 1960 žila ve Wicklow County v Irsku na farmě, kam odešla kvůli rozdílným věcem, jako byl její rozvod a kvalitní školní systém. Mezi její oblíbené autory patřil Rudyard Kipling. První povídka nazvaná Freedon of the Race vyšla už v roce 1953. Její první román vyšel v roce 1967 v naklada­telství Ballantine Books a jmenoval se Restoree. Asi nejvetší slávu si získala cyklem románů o telepatických dracích z Pernu, který je na rozhraní mezi SF a fantasy. Mimo jiné je to první žena, která obdržela cenu Hugo. Narodila se prvního dubna a snažila se žít v duchu tohoto šťastného data. První román napsala v hodinách latiny. Věnovala se divadlu a devět let studovala zpěv a zajímala se o operní a operetní režii. Později začala psát krátké povídky, které měly velký úspěch.

Zemřela v pondělí 21. listopadu 2011 ve věku 85-ti let ve svém venkovském sídle na jih od Dublinu, které si sama navrhla a bylo pojmenováno Dragonhold. Postihla ji mrtvice.

Zdroj:http://www.legie.info


Knihy

Počet knih: 15 

Série - Drakeni z Pernu

Série - Drakeni z Pernu - Harfenická trilogie

Série - Kateni

Série - Odpadlíci z Pernu

Moreta

1. díl

Moreta

Nerilka

2. díl

Nerilka

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Anne McCaffrey
Anne McCaffrey
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení