95%

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk
Andrzej Pilipiuk
Národnost:PolskáPolská
Narozen:20.03.1974
Věk:49
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Andrzej Pilipiuk (* 20. března 1974) je polský spisovatel fantasy, zejména humorné. Původním povoláním je archeolog.

Jeho kořeny sahají do Vojslavic v okrese Chelmském, kam také často situuje děj svých příběhů popisující tamní folklór a kolorit. Proslul hlavně dílem popisujícím život Jakuba Vandrovce, mezi jeho další práce patří novela „Sestřenky" za níž dostal v roce 2003 cenu Janusze Zajdela, která se dočkala i pokračování.

V politice aktivně podporuje konzervativní stranu Unia Polityki Realnej [1], za kterou kandiduje i ve volbách.
Mezi jeho záliby patří archeologie a historie (zejména období vlády Mikuláše II.), z dalších oborů astronomie, fyzika, chemie (výbušniny, výroba a konzumace alkoholu), medicíny (tropické choroby), geologie (hledání ložisek zlata, platiny a diamantů) a informatika .

Mezi zvláštní zážitky patří návštěva ve vesnici jeho předků – Vojslavicích. K tomu se váže následující příběh: nedlouho po zavedení internetu do vojslavické školy, při slavnostním otevření počítačové učebny, zadal starosta Vojslavic do vyhledávače název obce. Z toho vypadl mimo jiné odkaz na autorovy stránky s několika povídkami. Po jejich přečtení pronesl starosta památnou větu: „Takový ochlasta tu nikdy nežil!!!“ Nicméně povídky byly vytištěny a dočkaly se samizdatového vydání, dostupného v místní trafice, které četl i samotný místní farář. Po návratu z návštěvy Vojslavic byl Andrzej Pilipiuk otázán, jaké to bylo. Lakonicky odpověděl: „Přežil jsem.“

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/


Knihy

Počet knih: 11 

Série - Jakub Vandrovec

Série - Sestřenky

Sestřenky

1. díl

Sestřenky

Princezna

2. díl

Princezna

Dědičky

3. díl

Dědičky

Série - Upír z činžáku

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Andrzej Pilipiuk
Andrzej Pilipiuk
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení