74%

L. J. Smith

L. J. Smith
L. J. Smith
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:04.09.1965 (Villa Park, Orange County, Kalifornie, USA)
Věk:57
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

L. J. SMITH ( Lisa Jane Smithová nebo Ljane ) je americká autorka žijící v Bay Area v Kalifornii. L. J. Smith je pseudonym. Říká, že nejšťastnější je ve svém srubu v blízkosti národního parku Point Reyes. Píše od roku 1987 do roku 1998, kdy s psaním přestala a znovu začala až v roce 2008.

Tuto pauzu si Ljane udělala z mnoha různých osobních důvodů ( rakovina v rodině a následná ztráta matky ). Její knihy jsou kombinací stylů pro mladé i dospělé čtenáře. Věnuje se velkému množství žánrů, které se nebojí kombinovat, včetně hororu, sci-fi/fantasy a romantiky. Jejím nejúspěšnějším dílem jsou série Night World a Vampire Diaries.

Napsala tři trilogie, dvě série a dva společenské romány. Dohromady více než dvě desítky knihy pro mladé a dospělé. Její knihy jsou charakteristicky plné krásných postav, lidí a nadpřirozených bytostí, většina z nich jsou mladí lidé, nebo se alespoň mladí v knize objeví.

V jejich knihách můžeme obvykle najít boj temnoty a světla, zla a dobra, který se točí kolem hlavních postav, snaží se svést hrdinu na stranu temna, nakonec se hrdina znovu vzchopí a vrátí se na tu správnou stranu a stane se dobrým. Někdy je scénář knihy převrácen naruby, nebo jinak zamotaný různými variacemi s příběhem a tématem.

Zdroj:http://www.spisovatele.cz/lisa-jane-smith-III


Knihy

Počet knih: 47 

Série - Tajný kruh

Série - Temné vize

Série - Upíří deníky

Série - Upíří deníky: Stefanovy deníky

Období, ve kterém působil L. J. Smith

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

L. J. Smith
L. J. Smith
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení