91%

Garth Nix

Garth Nix
Garth Nix
Národnost:AustralskáAustralská
Narozen:19.07.1963 (Melbourne, Austrálie)
Věk:59
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Garth Nix (* 19. července 1963 Melbourne) je populární australský spisovatel s mnoha čtenáři a fanoušky. Zaměřuje se zejména na fantasy tematiku. Mezi jeho díla patří populární knižní série Staré království, Klíče ke království či Sedmá věž.

Garth Nix se narodil v sobotu 19. července 1963 v australském Melbourne. V dětství se jeho domovem stalo město Canberra. V letech 1984 až 1986 navštěvoval canberrskou univerzitu. Vystudoval zde profesionální psaní. Roku 1987 se přestěhoval do Sydney a dodnes tu poblíž Coogee Beach žije se svou ženou Anne a svými syny Thomasem a Edwardem.

Poté, co pracoval jako publicista, knižní redaktor nebo literární agent mnoha firem se v roce 2002 stává spisovatelem z povolání. Jeho knihy leží na pultech knihkupectví celého světa, jsou přeloženy do více jak 28 jazyků a ocitají se na výčtech bestsellerů časopisů jako jsou The New York Times, Publishers Weekly, The Bookseller, The Australian a The Sunday Times

* 1999 Speciální ocenění v Golden Duck Awards for Australian Contribution to Children's Science Fiction (Cena zlaté kachny pro australské přispění do dětské Sci-fi)

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Garth_Nix


Knihy

Počet knih: 7 

Série - Sedmá věž

Pád

1. díl

Pád

Hrad

2. díl

Hrad

Aenir

3. díl

Aenir

Do boje

5. díl

Do boje

Období, ve kterém působil Garth Nix

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Garth Nix
Garth Nix
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení