52%

Tim Grey

Tim Grey
Tim Grey
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Celoživotní práce s počítači a láska k fotografii jsou pro Tima Greye úžasnou kombinací pro jeho vášeň. Pracovat s počítači začal již jako malý desetiletý chlapec. Tehdy psal na svém počítači Commodore 128 animační programy v BASICu. Nedlouho poté získal první zkušenosti i s PC a začal psát databázový software. Jakmile se na trhu objevily Microsoft Windows 3.0, zamiloval se do grafického uživatelského rozhraní a velmi rychle přesunul své programovací úsilí tak, aby získal co nejvíce výhod nabízených právě tímto rozhraním.

Na střední škole se zapsal do fotografické třídy a rychle se zamiloval. Na vysoké škole si začal pohrávat s Photoshopem a ostatním radil, jak tento software používat. Od té doby vzrostla jeho vášeň pro všechny věci související s fotografií a digitálními obrázky přímo exponenciálně.

Tim se rád učí nové věci o digitálních obrázcích a ještě raději se o informace dělí. Tak také činí ve svému psaní a přednáškách. Jeho články byly publikovány například v časopisech Outdoor Photographer, PC Photo a Digital Photo Pro. Je spoluautorem knihy Real World Digital Photography, 2nd Edition, autorem knihy The Digital Photograper’s Guide to Color Management (Sybex 2004) a spoluautorem knihy Photo Finish: The Digital Photograper’s Guide to Printing, Showing and Selling Images. Na různých veletrzích i dalších místech pořádá také semináře a workshopy.
Tim pravidelně vydává e-mailový seznam „Digital Darkroom Questions“, kde fotografům odpovídá na otázky související s digitálním zpracováním obrázků. Svou adresu můžete do seznamu kontaktů přidat na www.timgrey.com.

Pokud právě Tim nedokončuje svou nejnovější knihu, rád se prochází se svou zrcadlovkou a hledá nové objekty. Na svých obchodních cestách po zemi i po světě si vždy vyšetří nějaký čas, aby se mohl se svým fotoaparátem projít a vyfotografovat tak cokoliv, na co jeho oko padne, což na takových výletech obvykle zahrnuje městské motivy.

Rád také fotografuje i přírodu, a to převážně na výletech se svou rodinou v okolí Redmond ve Washingtonu, kde bydlí. Jednoho takového dne, kdy dokončí své knižní projekty, plánuje vzít do ruky kytaru a naučit se na ni pořádně hrát a obnovit si pilotní průkaz, aby se opět mohl na místě pilota vznést k oblakům.


Knihy

Počet knih: 1 

Období, ve kterém působil Tim Grey

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Tim Grey
Tim Grey
Tim Grey
Tim Grey
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu18.7.2010 v 18:01
http://www.timgrey.com/
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení