100%

Kevin J. Anderson

Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Oblíbené
V oblíbených
2
Pseudonym:Gabriel Mesta
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:27.03.1962 (Racine, Wisconsin, USA)
Věk:61
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Kevin J. Anderson je americký spisovatel. Napsal průvodní romány pro Star Wars (Hvězdné války), StarCraft, Titan A.E., Akta X, jako spoluautor se podílel na románu Duna. Je původním autorem série Sága sedmi sluncí. Prodal více jak 20 milionů knih ve 30 jazycích. Od roku 1993 bylo mezi bestsellery 32 Andersonových románů.

Při své cestě za slávou obdržel 750 odmítnutí a získal trofej Autor bez budoucnosti, protože má ze všech spisovatelů nejvíce odmítnutí. Jeho koníčky jsou mimo jiné turistika a táboření.

Narodil se 27. března v Oregonu ve Wisconsinu. V dětství ho ovlivnila Válka světů, už v 8 letech napsal svůj první příběh The Injection o šíleném vědci s receptem na oživování čehokoli. V 10 si koupil psací stroj (místo kola) a od té doby píše.

První povídka, kterou poslal do časopisu, byla odmítnuta, když studoval první ročník na střední škole. Až po dvou letech a 80 odmítnutích byla otisknuta jeho práce, za kterou dostal peníze – 12,5 dolaru (před tím dostával jen výtisky časopisu). Teprve ve 26 letech napsal první román, Resurrection, Inc.

Kevin pracoval 12 let v Kalifornii jako editor a technický autor v Lawrencově národní laboratoři Livemore (Lawrence Livermore National Laboratory). Tam se seznámil se svou ženou Rebeccou Moestou a častým spoluautorem Dougem Beasonem.

Když vydal asi 10 románů s velkým ohlasem kritiky, všiml si ho Lucasfilm a nabídl mu psát o Star Wars. Pro Lucasfilm napsal mimo jiné trilogii Star Wars Jedi Academy (česky Akademie Jedi, tyto tři romány se v roce 1994 staly nejprodávanějšími sci-fi knihami) a ságu Young Jedi Knights se 14 díly, jejíž spoluaurkou byla jeho manželka Rebecca Moesta. Podílel se na třech antologiích Star Wars, jež se staly nejprodávanějšími sci-fi antologiemi všech dob.

Podle seriálu Akta X napsal tři romány, jež se staly mezinárodními bestsellery (romány Ground Zero a Zřiceniny byly čtenáři časopisu SFX zvoleny nejlepšími sci-fi romány v rocích 1995 a 1996).

Některé své knihy publikoval pod pseudonymem Gabriel Mesta.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 31 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Kevin J. Anderson
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu9.12.2013 v 13:16
http://www.wordfire.com
Stránky Kevina J. Andersona
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným