53%

John Grisham

John Grisham
John Grisham
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:08.02.1955 (Jonesbor, Arkansas, USA)
Věk:67
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Je americký spisovatel. Narodil se v Jonesboru (Arkansas) v USA v baptistické rodině jako druhý ze čtyř sourozenců. Po střední škole v Southavenu se dostal na Státní mississippskou univerzitu, kde vystudoval účetnitnictví, rovněž zde v roce 1981 absolvoval na právnické fakultě. Poté působil jako obhájce ve věcech trestních. Nějakou dobu se věnoval také politice, kdy byl v letech 1983-1990 zvolen za demokraty členem mississippské Sněmovny reprezentantů. Právě z těchto dvou oblastí (politika a právo) získal mnoho námětů k jeho pozdějším dílům.

Dnes žije se svou ženou Renne a dvěma dětmi v Virginii.
Zkušenosti začal sbírat již v době svých studií na univerzitě, kde přispíval do místních novin. První román „…a je čas zabíjet“ ( A Time to Kill, 1989) líčí příběh z mississippského venkova, kdy byl z dvojnásobné vraždy obviněn černošský otec, jenž se mstil bělochům za znásilnění své dcery. Hned druhým románem „Firma“ (The Firm, 1991) o mladém právníkovi, jenž nastoupil u advokátní firmy snů, která se však snová jen zdála, zaznamenal u čtenářů obrovský úspěch.

Ihned po vydání se vyšplhala na první místo amerických bestsellerů, kde ji po třech letech vystřídal další román „Klient“ (The Client, 1993) o právníkovi, který před sebevraždou svěří své tajemství a ohrozí tak dramatickým způsobem život malého chlapce. Mezitím vyšel další, snad nejpopulárnější, román „Případ Pelikán“ (The Pelican Brief, 1992) zabývající se vyšetřováním vraždy dvou soudců Nejvyššího soudu, jehož se jen v USA prodalo na jedenáct milionů. Poté vydával téměř jednu knihu ročně, z nichž se většina později stala bestsellery. V České republice dílo Johna Grishama vydávají nakladatelství Ikar a Knižní klub.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 31 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

John Grisham
John Grisham
John Grisham
John Grisham
John Grisham
John Grisham
John Grisham
John Grisham
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení