73%

Howard Phillips Lovecraft

Howard Phillips Lovecraft
Howard Phillips Lovecraft
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:20.08.1890 (Providence, Rhode Island, USA)
Zemřel:15.03.1937 (Providence, Rhode Island, USA)
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Americký básník, spisovatel, esejista, žurnalista, autodidakt, polymat a především autor fantasy, science fiction a hororů, které velmi zručně kombinoval v žánru zvaném Weird fiction. Rovněž se zabýval velmi rozsáhlým amatérským studiem astronomie, chemie, geologie, historie, filosofie, psychologie, antropologie, literatury a architektury.

Proslavil se především svými povídkami, jež zabývaly tak zvaným mýtem Cthulhu, popisující podivné, temné a abstraktní síly, jež jsou pro lidskou mysl nevysvětlitelné povahy a zdrcující podstaty, které obývaly Zemi milióny let před lidstvem. Velmi významný je také jím ražený ponurý kosmický pesimismus, indiferentismus, který poukazuje na to, že realita je pouze křehká, iluzórní skořápka, dělící lidské vnímání od nesmírně abstraktní a členité existence, jejíž odhalení v jeho díle vždy vede neodvratně k sebevraždě, šílenství (zde znázorňované, také, jako těžké tělesné onemocnění), či značnému duševnímu otřesu. Veřejně poté nejznámnější je pravděpodobně motiv Necronomiconu, pradávné knihy temných zaklínadel, kterou mnohokrát ve svých dílech popisuje.

Ačkoli za svého života nebyl příliš čten, mnohými čtenáři byl i přímo nenáviděn, a zemřel v chudobě a zapomnění, stal se jedním z nejvlivnějších hororových autorů 20. století.

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Howard_Phillips_Lovecraft


Knihy

Počet knih: 7 

Období, ve kterém působil Howard Phillips Lovecraft

Moderní literatura » 20. století » 1. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Howard Phillips Lovecraft
Howard Phillips Lovecraft
Howard Phillips Lovecraft
Howard Phillips Lovecraft
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným