90%

Amélie Nothombová

Amélie Nothombová
Amélie Nothombová
Národnost:BelgickáBelgická
Narozen:13.08.1967 (Kóbe, Japonsko)
Věk:54
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Pochází z rodiny významných belgických politiků, je především praneteří Charlese-Ferdinanda Nothomba, belgického ministra zahraničních věcí v letech 1980-1981 a prapravnučkou spisovatele a politika Pierra Nothomba.

Prvních pět let svého života strávila jako dcera belgického diplomata v Japonsku. Zde se stihla naučit japonsky. Poté kvůli povolání svého otce žila po několik dalších let v Čínské lidové republice, New Yorku, Bangladéši, Barmě a Laosu, než se ve svých 17 letech poprvé stěhovala do Evropy. Na Université Libre de Bruxelles vystudovala obor filologie. Po absolutoriu se vrátila zpět do Japonska a pracovala v Tokiu pro velkou obchodní společnost. Zážitky z této doby jí později posloužily jako téma pro její román Strach a chvění ( francouzsky Stupeur et tremblements, vydáno 1999, v češtině v nakladatelství Motto v roce 2004).

V roce 1992 se vrátila zpět do Belgie a téhož roku publikovala svoji první knihu Hygiène de l’assassin (česky jako Vrahova hygiena v nakladatelství Paseka v roce 2001). Už díky tomuto debutovému dílu započala její úspěšná spisovatelská kariéra, přičemž tvůrčímu psaní se od této doby věnovala na profesionální úrovni a publikovala v zásadě každý rok jednu novou knihu.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 9 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Amélie Nothombová
Amélie Nothombová
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení