75%

Milan Dušek

Milan Dušek
Milan Dušek
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:01.05.1938 (Rosice nad Labem)
Věk:84
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Milan Dušek se narodil 1.5.1938 v Rosicích nad Labem.

Mládí prožil v Lanškrouně, kde se vyučil zámečníkem.Nastoupil do základní vojenské služby u PS. Po absolvování vojenské školy odešel na Šumavu/1960/.Po pěti letech byl ze zdravotních důvodů zařazen k Okresnímu oddělení VB v Náchodě. V závěru roku 1968 je propuštěn, veřejně neschvaluje okupaci Československa. Začíná jako brusič slévárenských odlitků, vystřídá několik profesí přímo ve slévárenské hale v Novém Městě nad Metují. Následuje práce v lese, tahá s koněm dřevo na skládky v Novém Hrádku. Pak je domovníkem kulturního domu v Černožicích nad Labem. Poté tranzitérem v železniční stanici Letohrad.

Od roku 1976 žije v Žamberku. Rehabilitace a důchodu se dočkal jako topič a údržbář léčebny TRN v Žamberku. Psát začal až ve třiceti letech, v době, kdy mu bylo znemožněno vykonávat funkci ve Veřejné bezpečnosti. Začínal vzpomínkami na svůj pobyt na Šumavě. Z nich postupně vznikaly črty a povídky, které sporadicky zveřejňoval v okresních novinách, Pochodni, Československém vojáku, Mladém Světě, Zemědělských kalendářích a jinde. Úspěšně se zúčastnil literárních soutěží v Rychnově nad Kněžnou, v Proseči, v Letohradě a v Sobotce.

Díky Dr. Janu Dvořákovi, šéfredaktorovi nakladatelství Kruh v Hradci Králové v roce 1973 poprvé knižně publikuje blok lesáckých povídek ve sborníku Začátek. V Kruhu mu v roce 1977 vychází novela Cesty vysokým lesem a v roce 1982 novela Dědictví. Až do roku 1995 zveřejňuje své prózy pouze časopisecky.

Je členem Obce spisovatelů, Unie spisovatelů, Východočeského střediska OS v Pardubicích a AIEP - české sekce světové asociace autorů detektivní literatury.

Zdroj:http://www.romanyzdarma.cz/?autor=Dusek_Milan


Knihy

Počet knih: 19 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Milan Dušek
Milan Dušek
se synem
se synem
Milan Dušek
Milan Dušek
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu22.8.2010 v 12:25
http://www.milandusek.cz/
stránky o autorovi
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení