100%

Cormac McCarthy

Cormac McCarthy
Cormac McCarthy
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:20.07.1933 (Providence, Rhode Island, USA)
Věk:85

Životopis

Cormac McCarthy je americký prozaik, dramatik a scenárista, majitel mnoha ocenění za svá díla, nositel Pulitzerovy ceny za literaturu.

Cormac McCarthy se narodil v početné rodině v Providence. Je třetí ze šesti dětí. Jeho otec byl úspěšný právník. V roce 1937 se celá rodina přestěhovala do Knoxville v Tennesee. V Knoxville navštěvoval katolickou Knoxville High School.

Univerzitu of Tennessee McCarthy opustil a nastoupil do USA Air Force, kde působil čtyři roky, z toho dva roky na Aljašce, kde se pořádala rozhlasová show. V roce 1957 se vrátil na univerzitu, ale nedokončil ji, odešel bez titulu, oženil se se spolužačkou a společně se synem Cullenem se přestěhovali do Chicaga. Jeho manželství však brzy skončilo a on se vrátil do Sevier County v Tennesse.

Při pobytu na lodi do Irska se seznámil se zpěvačkou Anne DeLisle, oddáni byli v Anglii v roce 1966.

McCarthy získal od Rockefellerovy nadace grant, který použil na cestu kolem jižní Evropy. Poté se vrátil do Ameriky.

V roce 1969 se rodina přestěhovala do Lousville, ale po deseti letech McCarthy ženu opustil a usadil se v El Paso v Texasu. Nyní žije v Tesque v Novém Mexiku se svou třetí ženou a synem Johnem. Je stále aktivní v akademické obci Santa Fe a tráví většinu času v Santa Fe Institute, který založil jeho přítel, fyzik Murray Gell – Mann. Říká, že nezná mnoho spisovatelů, ale rád se pohybuje mezi vědci.

Zdroj:http://www.spisovatele.cz


Knihy

Počet knih: 12 

Období, ve kterém působil Cormac McCarthy

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Cormac McCarthy
Cormac McCarthy
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení