86%

Philip Pullman

Philip Pullman
Philip Pullman
Národnost:BritskáBritská
Narozen:19.10.1946 (Norwich, Spojené království)
Věk:76
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Philip Pullman (* 19. října 1946, Norwich, Spojené království) je britský spisovatel fantasy a přední představitel britského ateismu.

Už v dětství přišel o otce, který byl pilotem Royal Air Force, takže vyrůstal jenom se svoji matkou, svým otčímem a svým dědečkem, který byl kněz na anglickém venkově. Nějaký čas studoval v Oxfordu na Exeter College. Napřed učil několik let angličtinu na střední škole, později se stal asistentem na Westminster College v Oxfordu. Žije v Oxfordu se svou ženou Jude, má dva syny, Jamieho a Toma.

Úspěch Pullman získal trilogií Sally Lockhart, která vyšla v letech 1988 - 1992. Obsahovala svazky The Ruby in the Smoke, The Shadow in the North a The Tiger in the Well.

V roce 1996 vydal román The Northern Lights (v americkém vydání pod upraveným názvem The Golden Compass, česky proto vyšlo jak pod názvem Zlatý Kompas, tak pod názvem Světla severu), což byl první díl jeho fantasy trilogie His Dark Materials (česky pod názvy Jeho temné esence a Jeho šerá hmota). Nasledovaly knihy The Subtle Knife (1997, česky pod názvem Dokonalý nůž, v jiném překladu Jedinečný nůž) a The Amber Spyglass (2000, česky pod názvem Jantarový dalekohled, v jiném překladu Jantarové kukátko).

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 8 

Série - Jeho temné esence

Série - Sally Lockhartová

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Philip Pullman
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení