82%

Petr Eisner

Petr Eisner
Petr Eisner
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:1976 (Pardubice)
Věk:47
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Petr Eisner (*1976) vystudoval sociální pedagogiku a teologii, profesně se věnuje práci s lidmi s postižením.

V roce 1998 získal za svou poezii ocenění kulturního festivalu Ortenova Kutná Hora. Na to konto mu o tři roky později jako prvnímu vychází v knižnici Ortenovy Kutné Hory básnická sbírka Jogging a Skleróza. Úspěch zaznamenaly také jeho divadelní hry, zejména pak právě Milující sestra z roku 2002, která se stala předlohou pro jeho třetí román.

Velkého ohlasu u kritiků i čtenářů se dočkaly také dvě předchozí knihy, Rychlé lodě do pekel a Obranný reflex (oba tituly Jota 2008).

Eisnerovy knihy jsou přímo ukázkovým typem příběhů, u kterých propagační heslo: „... snad jen tolik, že se přečte jedním dechem...“ není jen marketingová finta, ale pravdivé tvrzení. V jeho příbězích český čtenář najde všechno, co většinou hledá u osvědčených angloamerických autorů thrillerů – atraktivní myšlenku, přiměřenou dávku nemilosrdné brutality, dechberoucí děj a to vše založené na uvěřitelné logice. Autor jakoby se řídil ponaučením největšího mistra napínavé literatury Stephena Kinga – zaujmout čtenáře už prvními větami, pomalu lákat dál a pak mu vyrazit dech šokujícím zvratem. Toto vše v jeho románech najdeme.


Knihy

Počet knih: 3 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Petr Eisner
Petr Eisner
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení