95%

Walt Disney

Walt Disney
Walt Disney
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:05.12.1901 (Hermose, Chicago, USA)
Zemřel:15.12.1966 (Burbank, Kalifornie, USA)
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Walter Elias „Walt“ Disney (5. prosince 1901 – 15. prosince 1966) byl americký filmový producent, režisér, scenárista, dabér, animátor, podnikatel a filantrop. Slavný je zejména díky jeho vlivu na zábavní průmysl během 20. století. Jako zakladatel (společně s jeho bratrem Roy O. Disneyem) Walt Disney Productions se stal jedním z nejznámějších filmových producentů na světě. Korporace kterou založil, se v současnosti jmenuje The Walt Disney Company a každoročně má obrat 35 biliónů dolarů.

Disney je částečně známý jako filmový producent a šoumen, zároveň však také jako inovátor animovaného filmu. Společně se zaměstnanci společnosti vytvořil řadu světově známých postav včetně Mickey Mouse, kterému Disney propůjčil i vlastní hlas. Vyhrál 26 Oskarů z 59 nominací, včetně rekordních čtyř Oskarů v jednom roce [2], a získal více cen a nominací než kterýkoliv jedinec. Taktéž obdržel sedm ocenění Emmy. Zábavné parky pojmenované po Disneyovi můžeme najít jak ve Spojených státech (Disneyland, Walt Disney World Resort), tak i v Japonsku (Tokyo Disney Resort), Francii (Disneyland Paris) a Číně (Hong Kong Disneyland).

Zemřel na rakovinu plic v Burbanku, Kalifornie, USA 15. prosince 1966. Následující rok začala výstavba Walt Disney World Resort na Floridě. Jeho bratr Roy Disney uvedl 1. října 1971 The Magic Kingdom. Následně byl 1. října 1982 založen zábavní park Epcot, 1. května 1982 vzniklo Disney's Hollywood Studios, oficiálně známé jako Disney MGM Studios, a 22. dubna 1988 odstartoval Disney's Animal Kingdom. Zábavní park Resort zahrnuje hotely, restaurace, golfové hřiště, vodní parky, kempy, komplex automobilových závodní drah, svatební altány a další nákupní centra, které dělají z Disney World Resort na Floridě světovou jedničku pro místo dovolené.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 39 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Walt Disney
Walt Disney
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení