67%

Bohumil Doležal

Bohumil Doležal
Bohumil Doležal
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:07.01.1940 (Praha)
Věk:83
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Bohumil Doležal, Ph.D., je český literární kritik, politolog, disident, signatář Charty 77, publicista a vysokoškolský učitel. Působil jako politický poradce Václava Klause v době, kdy byl Klaus ve funkci předsedy vlády České republiky. Je blízkým spolupracovníkem Jana Lopatky a Emanuela Mandlera.

Narodil se v Praze, v roce 1962 ukončil studia germanistiky a německého jazyka na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1964 pak působil jako literární kritik v časopisu Tvář až do doby, kdy bylo vydávání tohoto časopisu v roce 1969 zastaveno v důsledku probíhající normalizace.
Nejprve pracoval v dělnických profesích a následně, a to až do roku 1989, jako počítačový programátor. Společně s Janem Lopatkou podepsal jako jeden z prvních již v prosinci 1976 dokument Charty 77.
Během sametové revoluce byl kooptován do Federálního shromáždění ČSSR.
V letech 1992–1993 pracoval jako šéf týmu poradců Václava Klause, jenž v té době působil ve funkci premiéra vlády České republiky. V současné době působí jakožto nezávislý publicista, v minulosti přednášel na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Od roku 2000 zveřejňuje komentáře k politickému dění ve vlastním internetovém zápisníku Události.
Často se zabývá kritikou Benešových dekretů, obhajobou nároků vysídlených sudetských Němců a kritikou některých rozšířených představ o české státnosti.

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Bohumil_Dole%C5%BEal


Knihy

Počet knih: 2 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Bohumil Doležal
Bohumil Doležal
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení