98%

Vilma Kadlečková

Vilma Kadlečková
Vilma Kadlečková
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:27.05.1971 (Praha)
Věk:51
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Vilma Kadlečková (*27. květen 1971 Praha), redaktorka, překladatelka, spisovatelka, příznivkyně fandomu, provdaná Klímová.

Po zdárném zakončením střední ekonomické školy začala studovat obor vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Dokončila úspěšně i toto studium a nastoupila do nakladatelství Harlequin jako překladatelka a redaktorka. Vdala se roku 1994 za Martina Klímu, mají spolu tři děti, Hedviku, Alžbětu a Karolínu.

Vilma má velký cit pro zahradní architekturu a vůbec pro pěstování květin, velmi dobře maluje a baví ji ruční práce, je okouzlující hostitelka a výborná kuchařka.

Aktivně se zapojovala do různých aktivit tohoto hnutí. Od roku 1987 začala uveřejňovat své sci-fi povídky v různých fanzinech, obsazovala řadu klubových literárních soutěží, zúčastňovala se aktivně všech Parconů, společenských zábav sci-fi hnutí.. Po roce 1990 byla spoluzakladatel hry Dračí doupě, klubu Hexaedr a nakladatelství Altar. Povídky oceněné v soutěžích byly později otištěny v různých časopisech.


Knihy

Počet knih: 8 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Vilma Kadlečková
Vilma Kadlečková
Vilma Kadlečková
Vilma Kadlečková
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu24.9.2010 v 10:41
http://www.argenite.org/
web autorky
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení