73%

Winston Groom

Winston Groom
Winston Groom
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:23.03.1944 (Washington, USA)
Věk:79
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Winston F. Groom (narozen 1944) je americký romanopisec a spisovatel literatury faktu, nejvíce se proslavil svoji knihou Forrest Gump, která byla zfilmována v roce 1994.


Winston Groom se narodil ve Washingtonu. Vyrůstal v Mobile v Alabamě, kde také absolvoval střední školu (University Military School, dnes známou pod názvem UMS-Wright Preparatory School). Groomovým cílem bylo stát se právníkem jako jeho otec, ale po zkušenosti editora školního časopisu se místo toho rozhodl stát spisovatelem. Po střední škole začal studovat na Alabamské univerzitě (ve městě Tuscaloosa), kde také zakončil studia. Od roku 1965 do roku 1969 sloužil v armádě a zažil na vlastní kůži vietnamskou válku.

Po jeho návratu z Vietnamu pracoval jako reportér pro Washington star, ale brzy toho nechal a začal se věnovat psaní svého prvního románu Better Times Than These (Lepší časy než tyto), který byl publikován v roce 1978. Jeho další román As Summers Die(1980) si získal větší popularitu a jeho kniha Conversations with the Enemy (Rozhovory s nepřítelem), byla nominována na Pulitzerovu cenu v roce 1983.

V roce 1985 se Groom přestěhoval zpátky do Mobile, kde začal pracovat na románu Forrest Gump, který byl publikován v roce 1986 a který nebyl nijak extra prodávanou publikací, dokud nebyla kniha zfilmována pod stejným názvem v roce 1994 s Tomem Hanksem v roli Forresta. Film udělal z románu bestseller a bylo ho prodáno na 1.7 miliónu kopií po celém světě.


Knihy

Počet knih: 2 

Období, ve kterém působil Winston Groom

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Winston Groom
Winston Groom
Winston Groom
Winston Groom
Winston Groom
Winston Groom
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení