73%

Mario Livio

Mario Livio
Mario Livio
Národnost:IzraelskáAmerickáIzraelská, Americká
Narozen:1945 (Rumunsko)
Věk:77
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Mario Livio (nar. 1945) je astrofyzik a autor díla, které popularizovalo vědu a matematiku. V současné době je astronom a ředitel veřejných informačních na Space Telescope Science Institute, který provozuje Hubble Space Telescope. Je možná nejlépe známý díky jeho knize o iracionálním čísle phi : Golden Ratio: Příběh Phi, svět je nejvíce úžasné číslo (2002). Kniha získala cenu Peano a Mezinárodní cenu za Pythagoras populárních knih o matematice.

Narodil se v Rumunsku , Livio vyrůstal u svých prarodičů, protože jeho matka a otec byli nuceni uprchnout z politických důvodů ze země. V pěti letech Livio opustil Rumunsko a rodina se usadila v Izraeli .
Livio vystudval BS v oboru fyziky a matematiky na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě , MS titul v teoretické částicové fyziky na Weizmann institutu , a Ph.D. v teoretické astrofyziky na Tel-Aviv University. Byl profesorem fyziky na Technion - Izraelský technologický institut 1981 - 1991, před příchodem do Space Telescope Science Institute.

Za posledních deset let Livio zaměřil své výzkumné činnosti na exploze supernov a jejich využití při určování rychlost expanze vesmíru .Také studoval takzvanou temnou energii, čerou díru, a formování planetárních systémů kolem mladých hvězd. Napsal stovky článků v recenzovaných časopisech o těchto a dalších tématech v astrofyzice. V roce 2009 Americká asociace pro rozvoj vědy (AAAS) Rady zvolila Livia jako člena AAAS. Volby jako Fellow je čest udělená na členy AAAS jejich vrstevníky. Dr. Livio byl citován pro jeho "význačný příspěvek k astrofyzice prostřednictvím výzkumu hvězd a galaxií a prostřednictvím komunikace a tlumočení přírodní vědy a matematika pro veřejnost. Je také citován v amerických mužů a žen pro vědu.

Dr. Livio byl nominován na Národní Telescope Science Institute, je jednou z americké vědy a techniky Festival 's Nifty Fifty mluvčí, kteří budou mluvit o své práci a kariéru na středních a vysokých škol v říjnu 2010.

Livio je ženatý s manželkou Sofií. Ta se zabývá mikrobiologií. Společně mají tři děti. Shraon, Oren, Maya


Knihy

Počet knih: 4 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Mario Livio
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení