85%

Daniela Flejšarová

Daniela Flejšarová
Daniela Flejšarová
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:13.03.1954 (Praha)
Věk:70
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

V roce 1979 absolvovala VŠUP Praha, ateliér oděvního výtvarnictví Zdeňky Bauerové, a získala cenu za diplomovou práci. Do roku 1991, kdy založila s Evou Janouškovou značku E.daniely, vytvořila mnoho autorských přehlídek u nás i v zahraničí: v Kolíně nad Rýnem, Štrasburku, Chamu, Baden Badenu, Paříži, Budapešti a Antverpách. Navrhla kostýmy pro audiovizuální show na Světové výstavě ve Vancouveru, spolupracovala s Černým divadlem J. Srnce, s Divadlem Petra Bezruče v Ostravě a s Divadlem Semafor, vytvořila kostýmy pro film Věry Chytilové Kopytem sem, kopytem tam. Značka E.daniely se zúčastnila výstav, přehlídek a veletrhů v Düsseldorfu, Brně, Bratislavě, Paříži, Ženevě, Frankfurtu, Moskvě, Haagu a Mnichově, nejvíce však v Praze. Získala prestižní tituly, vytvářela modely pro soutěže Miss, scénické kostýmy pro Magdalenu Koženou v Carnegie Hall, kostýmy pro muzikály, expozice Škoda, firemní a divadelní kostýmy. Je zastoupena ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

Profesní životopis

Daniela Flejšarová
•narozena 13. 3. 1954, Praha
•1973-1979 VŠUP Praha, oděvní atelier
•1978-1990 IMPULSY, přehlídky návrhářů
•1979 cena za diplomovou práci
•1983 kostýmy pro černé divadlo J. Srnce
•1982-1990 autorské výstavy oděvních originálů Dvůr Králové, Kolín nad Rýnem, Strasbourg (Fr), Cham (SRN), Paříž, Budapešť, Antverpy (Belgie), Baden Baden (SRN)
•1988-1990 kostýmy pro divadlo Petra Bezruče: Ostrava, režie Pavel Palouš, V. Majakovskij: Štěnice, M. Twain: Huckelbery Fin, A. Jarry: Král
Ubu, D. Fischerová: Báj
•1989 kostýmy pro divadlo Semafor Praha, M. Moliére: Lakomec
◦kostýmy pro film V. Chytilové: Kopytem sem kopytem tam


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Daniela Flejšarová
Daniela Flejšarová
Daniela Flejšarová
Daniela Flejšarová
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení