92%

John Sandford

John Sandford
John Sandford
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:23.02.1944 (Cedar Rapids)
Věk:79
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

John Sandford je umělecký pseudonym držitele Pulitzerovy ceny, novináře Johna Campa. Camp se narodil v roce 1944 a vyrostl v Cedar Rapids v Iowě. Vystudoval bakalářský obor Americká studia na univerzitě v Iowě a svůj novinářský a reportérský debut absolvoval během patnáctiměsíčního pobytu v Koreji, kde pracoval pro své domovské noviny.
Po skončení pobytu v armádě strávil Camp 10 měsíců jako novinář v deníku Se Missourian v Cape Girardeau, a pak se vrátil na univerzitu, aby dokončil magisterský cyklus studia žurnalistiky. Od roku 1971 do roku 1978 pracoval jako nespecializovaný reportér v Miami Herald, kde se mimo jiné zabýval kriminální a drogovou problematikou, společně se svou kolegyní a též držitelkou Pulitzerovy ceny Ednou Buchananovou.
V roce 1978 přešel Camp do St. Paul Pioneer Press jako zvláštní reportér. V roce 1980 se stal v týchž novinách sloupkařem a jeho statě vycházely denně. V tomtéž roce se stal finalistou Pulitzerovy ceny za článek o komunitách původního amerického obyvatelstva v Minnesotě a Severní Dakotě a o jejich sociálních problémech. V roce 1986 získal Camp Pulitzerovu cenu za sérii zvláštních článků o krizi farmářství na Středozápadě.
Pod pseudonymem John Sandford napsal Camp v rámci své veleúspěšné série „Obětí“ již sedmnáct knih. Řada zahrnuje Pravidla oběti, Oběť ve stínu, Oči oběti, Tichá oběť, Ledová oběť, Noční oběť, Oběť v pasti, Nečekaná oběť, Tajná oběť, Jistá oběť, Snadná oběť, Vybraná oběť, Smrtelná oběť, Nahá oběť, Ukrytá oběť, Zlomená oběť a Neviditelná oběť.
V této kriminální sérii Sandford plně předvedl svou vynikající schopnost charakterizace a svůj nezaměnitelný smysl pro rytmus, které mu získaly chválu a uznání veřejnosti a učinily z jeho knih národní bestsellery. Sandford bývá označován za „rodilého vypravěče“ (San Diego Tribune), jeho práce si často získávají pověst „thrillerů, které se vám dostanou až do morku kostí a které nelze odložit“ (Chicago Tribune), a detektiv Davenport sklízí obdiv jako „jedna z nejpoutavějších (a obrazoboreckých) postav v současné beletrii“ (Detroit News).


Knihy

Počet knih: 26 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
John Sandford
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu28.10.2010 v 11:05
www.johnsandford.org
Autorovy stránky
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení