63%

Joseph Ratzinger

Joseph Ratzinger
Joseph Ratzinger
Národnost:NěmeckáNěmecká
Narozen:16.04.1927 (Marktl am Inn, Bavorsko)
Věk:96
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Benedikt XVI. (vlastním jménem zvuk Joseph Ratzinger) je 265. a zároveň stávajícím římským biskupem – papežem římskokatolické církve a suverénem státu Vatikán. Papežem byl zvolen 19. dubna 2005, svoji inaugurační mši sloužil 24. dubna 2005. Benedikt XVI. má jak německé, tak vatikánské státní občanství. Na papežský stolec nastoupil po Janu Pavlu II. Ještě z dob, kdy byl prefektem Kongregace pro nauku víry, má přezdívku Boží rotvajler, bulvární tisk jej někdy pejorativně tituluje přezdívkou Papa Ratzi.

Co se teologických názorů týče, bývá Benedikt XVI. řazen mezi konzervativce. V jeho učení a plodných pojednáních lze nalézt obranu tradiční křesťanské doktríny a tradičních hodnot. Působil jako profesor na různých německých universitách a byl jedním z teologických konzultantů druhého vatikánského koncilu. Později se stal arcibiskupem Mnichova a Freisingu a nakonec kardinálem. V době, kdy byl zvolen papežem, působil jako prefekt Kongregace pro nauku víry a děkan kolegia kardinálů.

Během svého pontifikátu Benedikt XVI. zdůrazňuje, co chápe jako potřebu pro Evropu – návrat k základním křesťanským hodnotám jako odpověď na vzrůstající dekristianizaci a sekularizaci v mnoha rozvinutých zemích. Z tohoto důvodu prohlašuje relativistické odmítání objektivní pravdy – a zejména odmítání objektivních morálních pravd – za ústřední problém 21. století.

Benedikt XVI. byl taktéž zakladatelem a patronem tzv. Ratzinger Foundation – charitativní organizace, která získává peníze prodejem papežových knih a pojednání, aby ve světě podporovala vzdělání a poskytovala stipendia.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 9 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Joseph Ratzinger
Joseph Ratzinger
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení