77%

Patrick Süskind

Patrick Süskind
Patrick Süskind
Národnost:NěmeckáNěmecká
Narozen:26.05.1949
Věk:73
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Veřejnost málo zná Patricka Süskinda, jelikož zpravidla vůbec neposkytuje rozhovory a fotografie. Narodil se Ambarchu u Starnbergského jezera nedaleko Mnichova v Německu. Jeho otec Wilhelm Emanuel Süskind byl spisovatel a novinář. Patrick Süskind navštěvoval školu v Holzhausenu, v malé vesničce v Bavorsku. Jeho matka pracovala jako sportovní trenér, jeho starší bratr Martin E. Süskind je také novinář. Süskind má mnoho příbuzných z aristokracie ve Württembergu, což z něj dělá jednoho z potomků Johanna Albrechta Bengela a reformátora Johannese Brenze. Po jeho civilní službě studoval středověkou a moderní historii na mnichovské univerzitě a v letech 1968-1974 navštěvoval univerzitu v Aix-en-Provence na jihu Francie. Süskind také navštěvoval hodiny angličtiny, španělštiny, latiny, řečtiny, politiky, umění a teologie, ale zdá se, že z nich nikdy promoval. Finančně podporován rodiči odešel do Paříže, kde psal převážně krátké, nevydané povídky a scénáře, které nebyly zfilmovány.

Prorazil až prózou Kontrabas, jež byla převedena na divadelní hru. V letech 1984/1985 se konalo více než 500 představení, což z jeho hry udělalo nejprodávanější hru na několik let. Pořád se velmi často hraje. V 80. letech měl úspěch i se scénáři k Monaco Franze (1983) a Kir Royal (1987). Za scénář k filmu Rossini, který režíroval Helmut Dietl, získal v roce 1996 ocenění německého ministerstva kultury. Další ocenění odmítl.

Jeho nejznámější dílo Parfém: Příběh vraha z roku 1985, bylo také roku 2006 zfilmováno Tomem Tykwerem. S více než 12 milióny prodaných kopií a překlady do 46 jazyků je pravděpodobně nejznámějším současným německým autorem na světě. Jeho román byl na seznamu bestsellerů časopisu Spiegel po dobu 9 let. Je také autorem novel Holub (1988), Příběh pana Sommera (1991), Tři příběhy a úvahy (1996) a sbírky esejí O lásce a smrti (2006).

Patrick Süskind žije sám v Mnichově, v Seeheimu a ve Francii (pravděpodobně v Paříži a Montolieu). To je jeden z důvodů, proč se říká, že je výstřední, citlivý a neurotický. Dokonce nejezdí ani na podepisovací turné svých knih a není v kontaktu s jinými autory.


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Patrick Süskind
Patrick Süskind
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení