54%

Patricia Briggs

Patricia Briggs
Patricia Briggs
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:1965 (Butte, Montana)
Věk:59
Pohlaví:Žena Žena

Životopis

Patricia začala psát v roce 1990 a o tři roky později vydala svůj první román Masques (Masky). Bohužel s touhle knihou příliš velký úspěch nesklidila a málem to předčasně ukončilo její kariéru. Její druhý román Steal the Dragon (Riallina hra), se naštěstí prodával mnohem lépe a získal příznivé ohlasy i u kritiky. Kariéra Briggs se tak pomalu ale jistě rozbíhala, získávala si stále více fanoušků.

Postupem času začala pracovat na vícedílných sériích. Vydala dvě dualogie, Dragon Bones (Dračí kosti) a Dragon Blood (Dračí krev), a Raven's Shadow a Raven's Strike, než se pustila do podstatně rozsáhlejšího díla.

Autorka si i přes vícedílné série zakládá na tom, aby byl děj knihy vždy ukončen. Čtenáře tak nikdy neopustí v dramatické situaci, kdy by musel netrpělivě čekat na další díl, aby zjistil, co se vlastně stalo. Ani nic takového dělat nepotřebuje, protože její knihy si své čtenáře vždy najdou.

Po dokončení poslední ryze fantasy knihy se však cítila vyčerpaná a jak sama říká, nebavilo ji už zjišťovat jaké metody se přesně používaly na tkaní řežného plátna. Dala si na čas od psaní pauzu, ale její editorka ji požádala, jestli by nechtěla napsat nějakou moderní městskou fantasy. Vydavatelé cítili silný potenciál od tohoto žánru a Patricii se myšlenka, že by nemusela složitě vymýšlet originální svět, také zalíbila. Podepsali tedy smlouvu na tři knihy. Hned první z nich, Moon Called (Měsíční píseň), se prodávala mnohem lépe než její předchozí romány. Dostala se dokonce na seznam bestsellerů sestavený USA Today. Druhý díl, Bloud Bound (Krevní pouto) se zase umístila v žebříčku bestsellerů New York Times. Třetí kniha, Iron Kissed (Železný polibek), obsadila dokonce první místo tohoto prestižního žebříčku.

Ačkoliv u nás máme k dispozici zatím pouze první dva díly, v zahraničí se již čtenáři dočkali dvou dalších pokračování - Bone Crossed a Silver Borne. Patricia už navíc podepsala smlouvu na další dvě pokračování, přičemž šestý díl je avizovaný na jaro 2011.

Na motivy jejích knih byl vydán i čtyřdílný komiks Mercy Thompson: Homecoming, jehož první díl vyšel v listopadu 2008.

Při psaní se ale občas v příběhu objeví postavy, které se v danou chvíli jen michnou a zase zmizí. Stejně jako Charles Cornick. Patricii mrzelo, že mu nemůže dát více prostoru, ale nakonec se uchlácholila myšlenkou, že v budoucí serii to určitě napraví. Když jí však její editorka zavolala, jestli by nenapsala krátkou povídku do antologie On the Prowl, chopila se příležitosti a vznikl tak začátek budoucí serie Alfa & Omega, která sdílí s Mercy Thompson stejný svět, ale odehrává se na časové ose o chvilku dříve. V tuto chvíli jsou vydané dva díly, Cry wolf a Hunting Ground, ale na zimu 2011 se chystá díl třetí.

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 13 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Patricia Briggs
Patricia Briggs
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení