70%

Carl Sagan

Carl Sagan
Carl Sagan
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:09.11.1934 (Brooklyn, New York, USA)
Zemřel:20.12.1996 (Seattle, Washington, USA)
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Carl Edward Sagan (9. listopadu 1934 – 20.prosince 1996) byl americký astronom a popularizátor vědy. Jedná se o průkopníka v exobiologii a podporovatele programu SETI - Hledání mimozemské civilizace.
Je autorem plaket s poselstvím cizím generacím, které nesou sondy Pioneer 10 a Pioneer 11 od svého startu v roce 1973 při svém letu za hranice naší sluneční soustavy. Plakety na obou sondách jsou identické.
Stal se světově známým svými populárně-vědeckými knihami a televizním seriálem Cosmos, který spoluvytvořil a uváděl. Napsal také sci-fi román Kontakt, podle kterého byl v roce 1997 natočen stejnojmenný film s Jodie Fosterovou v hlavní roli. Ve své práci často obhajoval vědecké metody, ale promítl do ní i myšlenku kolektivního vědomí lidstva jako celku a jeho globální odpovědnosti za důsledky svých rozhodnutí, potažmo osud planety, kterou obývá.
Byl dlouholetým uživatelem a velkým proponentem marihuany, které podle svých slov přičítal blahodárné účinky při vnímání a oceňování uměleckých děl, drobných chuťových nuancí jídla i intenzivnějšího prožití sexuálního aktu.[1] Byla po něm pojmenován planetka 2709 Sagan.

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Carl_Sagan


Knihy

Počet knih: 5 

Období, ve kterém působil Carl Sagan

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Carl Sagan
Carl Sagan
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení