53%

Joseph Michael Straczynski

Joseph Michael Straczynski
Joseph Michael Straczynski
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:17.07.1954 (Peterson, New Jersey, USA)
Věk:69
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Joseph Michael Straczynski [Džouzef majkl stračínski](* 17. července 1954) je americký spisovatel a producent televizních seriálů. Píše romány, povídky, knihy komiksů a rádiová dramata. Je také divadelní dramatik, žurnalista a autor oblíbené knihy o psaní scénářů. Byl tvůrce, vedoucí producent a hlavní scenárista vědeckofantastických televizních seriálů Babylon 5 a Crusade. Straczynski napsal většinu epizod Babylonu 5, za zmínku stojí nepřerušená řada 59 epizod, obsahující všechny díly 3. a 4. sezóny. Již od roku 1985 se účastní také mnoha internetových komunikačních sítí jako např. Usenet a internetových fór (např. GEnie, CompuServe a America Online), kde reaguje na dotazy fanoušků. Jedná se o přítele a spolupracovníka spisovatele z oblasti spekulativního žánru Harlana Ellisona, žáka a přítele Normana Corwina a upřímného obdivovatele díla Roda Serlinga.
Vystudoval Státní univerzitu v San Diegu, kde získal titul bakalář v psychologii a sociologii (dále zde studoval filozofii a literaturu). V době studia na SDSU napsal mnoho článků pro studentské noviny, které pak byly vtipně nazývané (kvůli počtu jeho článků) „Daily Joe“ (česky „Pepův deník“). V současné době pobývá v oblasti Los Angeles se svojí ženou Kathryn M. Drennanovou, s kterou při psaní spolupracuje.
Jím užívané profesionální jméno je J. Michael Straczynski, ačkoli neformálně bývá oslovován „Joe“. V tisku a částečně také na Usenetu sám sebe často podepisuje pouze iniciály JMS. Fanoušky je také často označován jako 'Great Maker' (Velký Tvůrce)

Zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/J._Michael_Straczynski


Knihy

Počet knih: 7 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Joseph Michael Straczynski
Joseph Michael Straczynski
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení