73%

Jindřich F. Bobák

Jindřich F. Bobák
Jindřich F. Bobák
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:26.02.1940 (Zlín)
Věk:83
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

PaeDr. Jindřich František Bobák

Narodil se 26. února 1940 ve Zlíně. Protože byla okupace, v jeho rodném listě stojí, že se tak stalo v protektorátu Bohmen und Mahren - Čechy a Morava. Začala válka, byl tedy "válečné dítě". Když skončila, jeho otec se stal vojákem z povolání, a tím svůj pobyt v rodném městě na dlouhá léta skončil. Stěhovali se z místa na místo, a když se do Zlína zase vrátili, bylo mu třináct let a rozhodoval se pro své budoucí povolání. Ve 14 letech se stal žákem Vojenské školy Jana Žižky z Trocnova v Bratislavě. V té době začal publikovat své první básně a krátké prózy.

Svou životní dráhu tedy začal jako důstojník z povolání, ale v té době už věděl, že tato volba mu nemůže přinést životní uspokojení. Jeho osobní zaměření, mentalita i ambice byly jiné, a když se k tomu přidaly i zdravotní problémy, z armády na vlastní žádost odešel. Po návratu do rodného Zlína krátce pracoval jako dělník ve skladu obuvi, a když se mu konečně podařilo zajistit si trvalejší zaměstnání, začal znovu studovat. Ve třiceti letech při zaměstnání promoval jako učitel češtiny a dějepisu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, o devět let později svá studia završil rigorózní zkoušku a druhou promocí jako doktor pedagogiky.

Svou pedagogickou činnost ukončil v r. 2000 ve funkci zástupce ředitele Střední odborné školy v Otrokovicích. Od té doby se plně věnuje spisovatelské činnosti.

Zdroj:http://jindrich-f-bobak.webnode.cz/


Knihy

Počet knih: 1 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Jindřich F. Bobák
Jindřich F. Bobák
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení