61%

Clive Barker

Clive Barker
Clive Barker
Národnost:BritskáBritská
Narozen:05.10.1952 (Liverpool, Anglie)
Věk:70
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Clive Barker se narodil roku 1952 v Liverpoolu, kde také na místní univerzitě vystudoval literaturu a filozofii. V jedenadvaceti letech se odstěhoval do Londýna a zde založil divadelní společnost The Dog Company, jejíž repertoár se skládal z jeho her, které také sám režíroval a ve kterých i hrál. Tyto hry, například The History of the Devil (Historie ďábla), Frakenstein in Love (Zamilovaný Frankenstein) nebo Colossus (Kolos) o španělském malíři Goyovi, byly později souborně vydány v knize Pandenomium.

Fantastické, erotické a horrorové motivy, které Barker ve svých divadelních hrách využíval, se brzy staly základem jeho prozaické tvorby. Poprvé je využil v prvních třech povídkových Knihách krve (The Book of Blood 1, 2 a 3) z roku 1984, které však neměly ve Velké Británii příliš velký ohlas. Teprve jejich publikování v USA a následně vydání prvního románu Damnation Game (Věčné zatracení) roku 1985 z něj udělalo známého autora.

Z důvodů své permanentní práce ve filmu se Clive Barker přestěhoval do Kalifornie, kde žije se svým partnerem fotografem Davidem Armstrongem a jeho dcerou. Kromě psaní je jeho další velkou zálibou malování obrazů, které s úspěchem vystavuje v nejrůznějších galeriích.

V současné době je Clive Barker autorem čtrnácti románů, několika sbírek povídek a filmových scénářů. Díky svému vynikajícímu vypravěčskému stylu a úžasné představivosti patří ve svém žánru mezi nejoriginálnější tvůrce, v jehož knihách dochází k dokonalé směsi hororové hrůzy a erotiky. Stephen King se rozhodně nemýlil, když o něm kdysi prohlásil: "Viděl jsem budoucnost hororu, jmenuje se Clive Barker"[1], .

Zdroj:Wikipedia


Knihy

Počet knih: 6 

Období, ve kterém působil Clive Barker

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Clive Barker
Clive Barker
Clive Barker
Clive Barker
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení