98%

Frank Miller

Frank Miller
Frank Miller
Národnost:AmerickáAmerická
Narozen:27.01.1957 (Olney, Maryland, USA)
Věk:66
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Frank Miller (spisovatel, scénárista, výtvarník, kreslíř komiksů, režisér, producent ale i herec) se narodil v Olney, v Marylandu (USA). Jeho matka byla zdravotní sestra a otec tesař. Je pátým ze sedmi dětí. Vyrůstal v rodině irských katolíků.

Okolí, ve kterém žil, do značné míry ovlivnilo jeho dílo (např.: život v New Yorku ovlivnil jeho Hell´s Kitchen z roku 1980 a život v Los Angeles jeho sérii Sin City). Knihy Sin City získaly mnoho cen, včetně dvou cen Harvey (pro Best Graphic Album of Original Work a Best Continuing Series) a šest cen Eisner Awards (pro Best Writer/Artist, Best Graphic Novel Reprint, Best Cartoonist, Best Cover Artist, Best Limited Series a Best Short Story).

Pracoval na mnoha dílech pro významná vydavatelství jako jsou Gold Key, DC Comics, Marvel a především Dark Horse. První úspěch mu přinesla práce na příběhu Spider-Man and Daredevil. Na počátku 80. let 20. století si získal další pozornost jako jeden z prvních kreslířů na volné noze. V té době nakreslil Ronina, výbušného futuristického high-tech samuraje. Od té doby vytvořil hodně významných děl např. Batman, Sin City, Elektra.


Knihy

Počet knih: 18 

Období, ve kterém působil Frank Miller

Moderní literatura » 21. století » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Frank Miller
Frank Miller
Přidat fotografii

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení