83%

Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň
Lev, čarodějnice a skříň
Knihu četloVlastníKnihu má v oblíbených
ČetloVlastníV oblíbených
441
Autor:
Originál:The Lion, the Witch and the Wardrobe
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Hlavními hrdiny příběhu jsou čtyři děti, sourozenci, které se za války dostanou do jednoho starého venkovského domu, kde objeví vchod do jiného světa. V něm čas utíká jinak, než v našem světě. V tom jiném světě se vyskytují mluvící zvířata a zvláštní tvorové, jako fauni nebo obři.

Jako první se dostane do Narnie Lucie, která se zde seznámí faunem Tumnem. Od něj se dozví, že Narnie je pod vládou kruté čarodějnice a že už mnoho let je zde pouze zima a nikdy žádné Vánoce. Později se do Narnie dostane i Edmund, ten ovšem potká přímo Bílou čarodějnici a od ní dostane za úkol přivést do Narnie a na její hrad i své sourozence. Čarodějnice se totiž obává dávné věštby, která říká, že na trůny v královském hradě Cair Paravel usednou dva synové Adamovi a dvě dcery Eviny, a její vláda tím skončí.

Později se skutečně dostanou všichni čtyři sourozenci do Narnie, kde zjistí, že faun Tumnus byl zajat čarodějnicí. Setkají se s panem Bobrem, který je vezme do svého příbytku a seznámí je s okolnostmi. Také jim řekne, že se blíží Aslan, mocný lev a pravý vládce Narnie. Edmund uteče za Bílou čarodějnicí, které prozradí, že jeho sourozenci jsou v Narnii a že Aslan se blíží.

Ostatní tři děti pospíchají na místo, kde se má Aslan objevit, po cestě potkávají první známky slábnoucí moci čarodějnice — začínající oblevu a Vánočního dědečka, který je obdaruje. Petr dostane jako vánoční dárek meč, Zuzana luk, šípy a kouzený roh, který má přivolat pomoc, a Lucie dostane lahvičku s léčivou tekutinou.

Bílá čarodějnice se chystá zabít Edmunda jakožto zrádce, Aslan se však obětuje a nechá se zabít místo něho. Ráno však obživne a pomůže dětem zvítězit v bitvě proti čarodějnici. Její moc je zlomena a Edmund zachráněn.

Všechny čtyři děti se poté ujmou vlády nad Narnií a vládnou po dlouhá léta, dokud jednou, už jako dospělí, při lovu nenarazí na místo, kudy kdysi do Narnie přišly. Vrátí se zpět no našeho světa, kde mezitím neuplynula ani hodina.

Lev, čarodějnice a skříň
Lev, čarodějnice a skříň
Nakladatel:Fragment
ISBN:80-253-0161-3
EAN:9788025301616
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Volhejnová Veronika
Rozsah (počet stran):200
Formát (výška x šířka):205 x 138 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah (eventuálně s laminem), bez přebalu
Materiál:kniha
Edice:EDICE LETOPISY NARNIE

Anotace

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu? Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

Série Letopisy Narnie

Díl v sérii:1

Další díly v sérii Letopisy Narnie

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Letopisy Narnie

Štítky