72%

Kůň a jeho chlapec

Kůň a jeho chlapec
Kůň a jeho chlapec
Autor:
Originál:The Horse and His Boy
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Koupit knihu za 249,00 Kč na KOSMAS.cz Přidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Většina děje se odehrává mimo samotnou Narnii - v Arkénii (ve 3. českém vydání Archenland) a v Kalornii (ve 3. českém vydání Kalormen). Hlavními hrdiny jsou chlapec Šasta, trakéna (ve 3. vydání tarkínka) Aravis a jejich mluvící koně Brí a Winka (ve 3. vydání Hwin). Kniha vyšla roku 1954 s ilustracemi Pauline Baynesové.

Rybáře Aršíše navštívil jeden tarkán (ve 3. vydání tarkín), tedy kalornijský šlechtic. Rybářův syn Šasta zjistil, že tarkínův kůň umí mluvit, jmenoval se Brí. Rozhodli se že se spolu vydají na sever od Kalormenu do Narnie. Cestou potkají dceru tarkína, která se jmenuje Aravis a má také mluvícího koně - klisnu Hwin. Cestou hlavím městem Tašbán Šastu odvedou král a královna Narnie protože si ho spletli s princem Korinem. Zjistí že Narniané jsou v Tašbánu kvůli svatbě královny Zuzany s Archlendským princem Rabadašem. Ta ho ale nechce, a proto se chystá utéct zpět do Narnie. Po několika hodinách se v místnosti kde je Šasta objeví Korin, vymění si místa a Šasta dojde k hrobkám kde se má sejít s Aravis kdyby se něco stalo. Aravis se potkala se svou přítelkyní Lasarin a při útěku z Tašbánu spolu vyslechnou že se princ Rabadaš chystá napadnout Archeland. Šasta věděl kudy jít a tak dorazili do Archelandu včas a stihli varovat krále Lunu (vládce Archealndu). Zprávu předá i Narnianům a s jejich pomocí porazí Rabadaše. Šasta zjistí že je syn Krále Luny a bratr Korina a že se nejmenuje Šasta ale Kor. Po smrti krále Luny se stal králem. Spolu s ním se v Archelandu usadí Aravis, později se vezmou. Koně dorazí do Narnie a začnou žít tam.

Kůň a jeho chlapec
Kůň a jeho chlapec
Nakladatel:Fragment
ISBN:80-253-0162-1
EAN:9788025301623
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Veronika Volhejnová
Rozsah (počet stran):232
Formát (výška x šířka):210 x 140 mm
Vazba:vázaná
Materiál:kniha

Anotace

Narnie… kde koně mluví… kde se rodí zrada… kde čeká osud.
Dva uprchlíci spojí své síly k zoufalému útěku. Ačkoliv jejich jediným cílem je uniknout svým tvrdým, nesvobodným životům, ocitnou se brzo v samém středu strašlivé bitvy. Je to bitva, která rozhodne o jejich osudu i o osudu celé Narnie.

Série Letopisy Narnie

Díl v sérii:5

Další díly v sérii Letopisy Narnie

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Letopisy Narnie

Štítky