82%

Poslední bitva

Poslední bitva
Poslední bitva
Autor:
Originál:The Last Battle
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Koupit knihu za 249,00 Kč na KOSMAS.cz Přidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru

Obsah

Vystupují tu všechny postavy, které jsme v Narnii dosud potkali. I tento díl napsal Clive Staples Lewis - autor předchozích šesti dílů. Kniha byla dopsána v roce 1956.

Za posledních časů Narnie vládne král Tirian, který je poněkud zbrklý panovník. Je na své lovecké chatě se svým nejlepším přítelem jednorožcem Klenotem, když najednou přiběhne kentaur Stověd se špatnou zprávou. Na nebi v hvězdách se začaly dít zajímavé věci, které znamenali zlo. U planiny Lucerny se kácejí stromy a odváží do Kalormenu. Prý se vrátil Aslan, ale Stověd králi říkal, aby tomu nevěřili. Za Aslana se jen převlékl jeden osel, kterému to poradil moc chytrý opičák. Aslan poté začne vydávat dost zvláštní rozkazy, ale zvířata ho poslouchají. Svážou krále Tiriana, ke stromu a tomu se v noci zdá sen o Petrovi, Lucince a dalších postavách ze světa. Poté přijdou do Narnie Jill a Eustace a králi pomůžou. Odehraje se bitva proti zlu, po které se setkává Tirian s Petrem a dalšími postavami ze světa lidí (kromě Zuzany, která na Narnii přestala věřit). Aslan ničí původní Narnii a vytváří nový svět (novou Narnii), do které přicházejí všechny postavy ze stájových dveří do kterých byli Kalormenci vhozeni a setkávají se zde se všemi kteří v Narnii umřeli jako třeba s faunem Tummusem, kterého znáte z druhého dílu s Aravis a Korem. Petrovi, Edmundovi, Lucince, Jill, Eustacovi, Polly a Digorymu bude nakonec od Aslana řečeno, že v jejich světě došlo k železniční havárii, při které oni a jejich rodiče zemřeli. V Narnii však žijí navěky i se svými rodiči.

Poslední bitva
Poslední bitva
Nakladatel:Fragment
ISBN:80-253-0166-4
EAN:9788025301661
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Překladatel:Volhejnová Veronika
Rozsah (počet stran):224
Formát (výška x šířka):205 x 138 mm
Vazba:pevné desky, papírový potah (eventuálně s laminem), bez přebalu
Materiál:kniha
Edice:EDICE LETOPISY NARNIE

Anotace

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Jill s Eustacem se znovu vydávají do země, které hrozí zkáza. Narnie je zmítána zmatky a pochybnostmi a král Tirian musí zabránit jejímu úplnému zničení. Začíná bitva, která navždy rozhodne o budoucnosti slavného království Narnie! Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

Série Letopisy Narnie

Díl v sérii:7

Další díly v sérii Letopisy Narnie

Název knihyDíl v sérii

Zobrazit všechny knihy ze série Letopisy Narnie

Štítky