64%

Nadace a Chaos

Nadace a Chaos
Nadace a Chaos
Vlastní
Vlastní
1
Autor:
Originál:Foundation and Chaos
Jazyk (původní knihy):Jazyk vydání angličtina angličtina
Zkuste koupit knihu na KOSMAS.czPřidat komentářPřidat recenziPřidat odkazPřidat obálkuPřidat inzerát na knihu do bazaru
Nadace a Chaos
Nadace a Chaos
Nakladatel:Návrat
ISBN:80-7174-511-1
EAN:9788071745112
Termín:
Pořadí vydání:1.
Jazyk:Jazyk vydání čeština čeština
Ilustrátor:Jean Targete
Překladatel:Dana Krejčová
Rozsah (počet stran):344
Formát (výška x šířka):200 x 130 mm
Vazba:brožovaná
Materiál:kniha

Anotace

První díl Druhé trilogie Nadace pokračuje dílem druhým - knihou Nadace a Chaos od Grega Beara - jenž je strhujícím románem o celogalaktickém zápasu o moc mezi roboty, kteří sloužili lidstvu a chránili ho po více než dvacet století.

Hari Seldon, křehký a na sklonku života, stojí před soudem za své odvážné předpovědi o pádu Císařství, a zároveň nadešel čas pro dlouho plánované osídlení Hvězdného konce. Ale R. Daneel Olivaw, nesmírně chytrý robot pověřený tímto velkým posláním, odhalil možného nepřítele daleko horšího, než jsou krutí pochopové loutkového císaře. Jednoho ze svých.
Humanoformní robot Lodovik Trema je jediný, který přežil podivnou katastrofu v mezihvězdném prostoru. Byl vystaven neutrinové bouři a ta v jeho pozitronickém mozku zřejmě vymazala holografické šablony Tří zákonů robotiky. Pokud je tomu tak, Lodovikova služba lidstvu už není otázkou osudového určení, nýbrž svobodné vůle, a tudíž již není absolutní. Daneel Lodovika potřebuje, a proto ho posílá na Eos, legendární utajenou planetu, kde roboti zdokonalují svou službu lidstvu. A Lodovik tvrdí, že je vyléčen. Ale lze mu ještě důvěřovat, když se po celé Galaxii šíří nespokojenost? I další roboti začínají pochybovat o svém poslání - a o Daneelově strategii.
A lidé taky. V ocelových jeskyních Trantoru se skrývá dcera obyčejného dělníka z tepelných jímek, kterou hledají věrní i vzbouřenci. Její úžasné mentalické schopnosti jsou také důsledkem katastrofy: smrtelné choroby-zápalu mozkových blan. Klia Asgarová má ohromné, byť nechtěné psychické schopnosti, jež slibují opět spojit lidi a roboty ve společném osudu... nebo ve vzájemném zničení.

Ohrožení Nadace od Gregoryho Benforda, první román této odvážné trilogie, poskytuje spoustu podrobností z minulosti Hariho Seldona. Nadace a Chaos pokračuje mnohem dál: je dramatickým svědectvím hrůzy a nádhery provázejících pád Císařství... a vzestup Nadace.

Žánr a kategorie knihy Nadace a Chaos

Krásná literatura » Sci-fi, fantasy, komiks » Sci-fi

Série Druhá trilogie Nadace

Díl v sérii:2

Další díly v sérii Druhá trilogie Nadace

Název knihyDíl v sérii

Štítky