100%

Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Oblíbené
V oblíbených
1
Národnost:ČeskáČeská
Narozen:13.01.1972 (Hranice na Moravě)
Věk:48
Pohlaví:Muž Muž

Životopis

Populární český autor fantasy a science fiction Miroslav Žamboch se narodil roku 1972 v Hranicích na Moravě. V roce 1990 absolvoval gymnázium v Bílovci. Poté byl přijat na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kterou úspěšně dostudoval a nyní pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.

Již první Žambochova publikovaná povídka, Zpověď válečníka (1995), sklidila u čtenářů velký ohlas. Koniáše, hrdinu, který jej proslavil a získal mu velké množství příznivců, představil ve sbírce povídek Poslední bere vše (2000). Jeho povídky vycházely pravidelně v časopisech (Ikarie) a vyšly také v několika antologiích, např. Punk Fiction (Mladá fronta 2004) nebo Čas psanců (Triton, Praha 2004).

Mezi Žambochovy zájmy patří judo, kulturistika, extrémní sporty, vojenská technika a zbraně. K science-fiction prý Žambocha přivedla technika a její perspektivy. V roce 1990 vstoupil do fandomu, začal si vymýšlet vlastní světy a v roce 1992 se zúčastnil Parconu. K jeho oblíbeným autorům patří F. Herbert se svou Dunou, J. R. R. Tolkien John Ronald Reuel Tolkien, a J. Jiran.

Zdroj:http://ld.johanesville.net/zamboch


Knihy

Počet knih: 39 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Miroslav Žamboch
Přidat fotografii

Odkazy

Termín přidání odkazu19.2.2010 v 22:43
http://www.miroslavzamboch.cz/
osobní stránky M. Žambocha
Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení

Má v oblíbených

UživatelVloženo k oblíbeným