52%

Peter F. Drucker

Peter F. Drucker
Peter F. Drucker
Národnost:RakouskáRakouská
Narozen:19.11.1909 (Vídeň, Rakousko)
Věk:114

Životopis

Narodil se r. 1909 ve Vídni. Vzdělání získal v Rakousku, Anglii a Německu, praktické zkušenosti sbíral nejprve u vývozní firmy v Hamburku a později v jedné malé bance ve Frankfurtu n. M., kde také působil jako novinář a zahraniční korespondent a kde získal doktorát z veřejného a mezinárodního práva. Později pracoval jako ekonom pro jednu mezinárodní banku v Londýně a v roce 1937 se trvale usadil ve Spojených státech, kde mu také o dva roky později vyšla první kniha.
Peter Drucker je faktickým zakladatelem moderního managementu, propracoval či předznamenal většinu relevantních teorií managementu posledních šedesáti let. Jeho knihy o managementu se staly světovými bestsellery a byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Je také autorem významných ekonomických, politologických a sociologických studií, poutavé autobiografie, dvou románů a několika svazků esejů. Je častým a dlouholetým přispěvatelem mnoha prestižních magazínů a odborných časopisů.
Peter Drucker je jedním z nejuznávanějších a nejvyhledávanějších poradců v oboru managementu. Spolupracoval s mnoha významnými firmami z celého světa, s vládními agenturami ve Spojených státech, Kanadě a Japonsku stejně jako s mnoha dalšími institucemi neziskového sektoru. Znamenitá je i jeho pedagogická kariéra. Od roku 1942 působil jako profesor politologie a filosofie na Bennington College ve státě Vermont, později pak více než dvacet let jako profesor managementu na Graduate School of Business Newyorské univerzity. Od roku 1971 je profesorem sociálních věd a managementu na Claremont Graduate School of Management v Kalifornii, která od roku 1987 nese jeho jméno.
Peter Drucker je členem řady národních i mezinárodních odborných a učených společností, jeho dílo bylo oceněno mnoha čestnými doktoráty (univerzitami v Anglii, Belgii, Japonsku, Španělsku a Švýcarsku – a také pražskou VŠE ). Je držitelem rakouských a japonských státních vyznamenání, v červenci 2002 převzal z rukou prezidenta Spojených států nejvyšší občanské vyznamenání USA – medaili Svobody – za svůj celoživotní přínos k rozvoji občanské společnosti.
Se svou ženou Doris žije v kalifornském Claremontu.

Zdroj:http://www.mgmtpress.cz/peter-f-drucker/to-nejdulezitejsi-z-druckera-v-jednom-svazku/podrobne


Knihy

Počet knih: 4 

Období, ve kterém působil Peter F. Drucker

Moderní literatura » 20. století » 2. polovina » Světová literatura

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář

Přidat komentář

Fotografie

Peter F. Drucker
Peter F. Drucker
Přidat fotografii

Odkazy

Zatím nebyl vložen žádný odkaz

Přidat odkaz

Hodnocení

HodnoceníUživatelČas hodnocení